Lgs 2020 Nisan ayı Örnek Sorular 2. Bölüm

Bu gün nisan ayı ikinci örnek sorular yayımlandı.Diğer aylarda örnek soruların ayın 24 ‘ de yayınlanmasına alıştığımız için beklediğimizden daha erken oldu anca k bunu Bakan Bey açıklamıştı zaten iki kez yayınlanacağından bahsedilmişti bu durumda günün değişmeside beklenebilirdi .

Gelelim bu ayki sorulara bu ay yayımlanan soruların yine orta ve zor düzeyde olduğundan bahsedebiliriz .Neden zor dedik sorular düşünce olarak kolay olmasına karşın çok büyük ve şekiller yardımıyla çok fazla yer kaplıyordu .Gerçek sınavda bu kadar büyük şekiller sorulmayacağını geçen seneden gördüğümüz için sınavda bu kadar uzun sorular beklemiyoruz.

Ancak yinede ne olur ne olmaz bu sorulara alışmamız gerekiyor , yeni nesil soru tipinde asıl amaç sizin kısa sürede etkin bir şekilde günlük hayat problemlerine cevap verip veremediğinizi görmek artık biz ezber yapan değil araştıran sorgulayan elindeki bilgileri kullanarak yeni bilgiler bulup bunu işleyen öğrenci arıyoruz diyor Milli Eğitim Bakanlığı ki ben buna sonuna kadar destek veriyorum artık çağı yakalamamız gerekiyor .

Günümüzde istediğiniz anda istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz . Google hz. Sağolsun , bundan dolayı yeni nesil sorularda tam olarak günümüzün ihtiyaçlarını karşılıyor.

Peki biz bu süreçte ne yapacağız nasıl bu soruları aşağız . Öncelikle eski nesil klasik sorularla konuyu iyice anlamalıyız bunu yaparken oyun oynayabilir daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz ; oyun oynayabilirsiniz derken cezalı oyunlardan bahsediyorum yanlış yaptığınız her soru için bir test çözme gibi aktivitilerle ders çalışmanızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz .İkinci olarak yeni nesil soru çözmeye en basit kaynaktan başlamalısınız piyasa da bu kaynaklardan oldukça fazla var ancak yeni nesil soru çözmeye popüler zor kaynaklardan başlarsanız soruları çözemeyeceğiniz için moraliniz bozulacaktır moraliniz bozulduğunda da ders çalışmak istemeyeceksiniz. Bunun önüne geçmek çin öncelikle sizleri gaza getirmek gerekiyor basit kaynaklarla soru çözdüğünüzü görecek ve motivasyonunuz artacak , başarma duygusunu yaşayınca yeni soru çözmek için çok daha fazla istek duyacaksınız . Artık konu ile ilgili basit yayınları bitirdiysek normal yayınlara devam edebiliriz . Çözemediğiniz soruları kesinlikle bir bilene sormak zorundasınız .

Bu tavsiyeleri uyguladınız soru çözebiliyorsunuz ama süre sıkıntınız varsa o zaman da yeni nesil soru çözmenin ikinci aşaması olan bol bol kitap okuma aşamasına geçebilirsiniz , kitap okuyun sevgili öğrenciler bi şiirde Tevfik Fikret’in dediği gibi

”okuyun öğrenciler okuyun ,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar okuyun ”

Bu ay yayımlanan örnek soruların Matematik çözüm videosuna erişmek için BURAYA tıklayınız .

Fen Bilgisi Çözüm Videosunu izlemek için BURAYA tıklayınız .

Sorulara Erişmek İçin BURAYA tıklayınız .